Kuriozitet

- ADVERTISEMENT -
- ADVERTISEMENT -

Të fundit nga Kuriozitet

Rikthehet në Tokë anija e NASA-s që mori mostra nga asteroidi Bennu

Anija kozmike OSIRIS-Rex e NASA-s, e cila mori mostra pluhuri nga asteroidi

Në cilat vende Kosova eksporton më së shumti, e nga kush importojmë?

Të dhënat nga Tregtia e Jashtme e Mallrave në Kosovë tregojnë për

Të fundit

- ADVERTISEMENT -
- ADVERTISEMENT -
- ADVERTISEMENT -

Rikthehet në Tokë anija e NASA-s që mori mostra nga asteroidi Bennu

Anija kozmike OSIRIS-Rex e NASA-s, e cila mori mostra pluhuri nga asteroidi

By Arsim Buxhovi 2 Shikime

“Pija e Pavdekësisë”: Turistët po shkojnë në veri të Evropës vetëm për ta provuar

Mushti, një pije e fortë e bërë nga lëngu i mollës së

By Arsim Buxhovi 22 Shikime

Në cilat vende Kosova eksporton më së shumti, e nga kush importojmë?

Të dhënat nga Tregtia e Jashtme e Mallrave në Kosovë tregojnë për

By Reita Demi 3 Shikime

Javët Kulturore Ndërkombëtare – së shpejti në Tiranë folklori e tradita kineze

Muaji shtator mbyllet me Javën e Kulturës Kineze në Shqipëri. Nga data

By Reita Demi 2 Shikime

Si të nxisni prodhimin e hormonit të lumturisë në mënyrë natyrale?

Serotonina është një neurotransmetues që gjendet në trurin tuaj, gjakun dhe sistemin

By Jetlira Ademi 46 Shikime

5 fakte për kangën “Bed of Roses” të Bon Jovi

Po vazhdojmë me nji powerful rock baladë. Kësaj here e kemi përzgjedhë

By Reita Demi 59 Shikime

Shkencëtarët zbulojnë oqean nëntokësor në Hënën Europa të Jupiterit

Shkencëtarët e NASA-s me ndihmën e teleskopit James Webb kanë zbuluar dioksid

By Jetlira Ademi 6 Shikime

Ndërtohet pas një viti punë Lamborghini me 400,000 copëza Lego

U deshën 8,660 orë punë dhe ajo përbëhet nga më shumë se

By Jetlira Ademi 8 Shikime

Zbulim në Egjipt për të cilin mund të xhirohet film: Shihni se çfarë thesari gjetën eksploruesit në një tempull të fundosur

Ndërsa eksploronin një kanal pranë bregut të Mesdheut të Egjiptit, arkeologët nënujor

By Arsim Buxhovi 7 Shikime

Zbulohet struktura më e vjetër prej druri e gjetur ndonjëherë, është bërë 500,000 vjet më parë

Arkeologët thanë të mërkurën se kanë gjetur strukturën më të vjetër prej

By Jetlira Ademi 14 Shikime